დარგვის აქცია ბაგებში
თბილისში, 13 ასურელი მამის სახელობის ეკლესიის ტერიტორიაზე ხის დარგვის აქცია გაიმართა. ტაძრის ეზოში 50-მდე კვიპაროსისა და 400-მდე ტუიას ნერგი დაირგო.
დარგვის აქცია საპატრიარქოს ფონდის „გაამწვანე საქართველოს“ ინიციატივითა და ეროვნული სატყეო სააგენტოს მხარდაჭერით გაიმართა, რომელშიც მონაწილეობა სასულიერო პირებმა, მოსახლეობამ, ტაძრის მრევლმა და ვაკის გამგეობის წარმომადგენლებმა მიიღეს.
“საპატრიარქოს ფონდი “გაამწვანე საქართველო” ეროვნული სატყეო სააგენტოს მუდმივი პარტნიორია, ჩვენ არაერთი ერთობლივი პროექტი განვახორციელეთ და ეს თანამშრომლობა მომავალშიც გაგრძელდება”, -აღნიშნა ეროვნული სატყეო სააგენტოს უფროსის მოვალეობის შემსრულებელმა გიორგი ჭაჭიაშვილმა.

In Tbilisi, a tree-planting action was held on the 13 Asureli Sacred Fathers church's territory. About 50 cypress and 400 thuja saplings were planted in the temple yard.
The planting action was held on the initiative of the Patriarchal Foundation "Green Georgia" and with the support of the National Forestry Agency, in which the clergy, the population, the parishioners of the temple, and the representatives of the Vake's Gamgeoba took part.
"The Patriarchal Foundation "Green Georgia" is a permanent partner of the National Forestry Agency, we have implemented a number of joint projects and this cooperation will continue in the future," said Giorgi Chachiashvili, Acting Head of the National Forestry Agency.