ეროვნული სატყეო სააგენტოს უფროსი ბორჯომის მუნიციპალიტეტში
ეროვნული სატყეო სააგენტოს უფროსი კახა ცერცვაძე ბორჯომის მუნიციპალიტეტში იმყოფებოდა, სადაც, ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებთან ერთად, „საქმიანი ეზოში“ მიმდინარე სამუშაოებს გაეცნო.  სააგენტოს უფროსი ქვეყნის მასშტაბით მოწყობილი „საქმიანი ეზოების“ მუშაობას ეტაპობრივად ეცნობა.
„საქმიან ეზოში“ შესაძლებელია ტყესთან დაკავშირებული ყველა ინფორმაციისა და მომსახურების გამარტივებული წესით მიღება. ხე-ტყის ორგანიზებული დამზადება, რაც ტყის მდგრადი მართვის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი კომპონენტია,  ერთი მხრივ, მოსახლეობის სათბობი შეშით უზრუნველყოფას გულისხმობს, ხოლო მეორე მხრივ, სოფლად დამატებითი სამუშაო ადგილების შექმნასა და შემოსავლების ზრდის საშუალებას იძლევა“, -  განაცხადა ეროვნული სატყეო სააგენტოს უფროსმა, კახა ცერცვაძემ.
აღსანიშნავია, რომ ქვეყნის მასშტაბით უკვე მოწყობილია 39 „საქმინი ეზო“, მათ შორის, სამცხე-ჯავახეთის რეგიონში - ბორჯომში,  ასპინძაში, ადიგენსა და ახალციხეში, ჯამში, 6 „საქმიანი ეზო“ ფუნქციონირებს. ეროვნული სატყეო სააგენტო მოსახლეობას, სურვილის შემთხვევაში, საშეშე მერქნის ტრანსპორტირების მომსახურებასაც სთავაზობს.

The Head of the National Forestry Agency in Borjomi Municipality
The Head of the National Forestry Agency, Kakha Tsertsvadze, together with the representatives of the local self-government got acquainted with the ongoing works in the "business yard" in Borjomi municipality. The Head of the Agency is gradually introduced to the work of "business yards" organized across the country.
It is possible to get all the information and services related to the forest in a simplified way in the "business yard". Organized timber production, which is one of the essential components of sustainable forest management, on the one hand, means the provision of the population with firewood, and on the other hand, supports additional jobs creation and income growth in rural areas", said the Head of the National Forestry Agency, Kakha Tsertsvadze.
It should be noted that 39 "business yards" have already been set up throughout the country, including 6 "business yards" in Samtskhe-Javakheti region - Borjomi, Aspindza, Adigeni, and Akhaltsikhe. The National Forestry Agency also offers to the population firewood transportation services, if desired.