სატყეო სამსახურის თანამშრომლებმა ხე-ტყის უკანონოდ მოპოვებისა და ტრანსპორტირების ფაქტი გამოავლინეს
ეროვნული სატყეო სააგენტოს,  სამცხე-ჯავახეთის რეგიონის სატყეო სამსახურის თანამშრომლებმა,  ხე-ტყის უკანონოდ მოპოვებისა და ტრანსპორტირების ფაქტი გამოავლინეს.
მოქალაქე, დაბა წაღვერში, სახელმწიფო ტყიდან უკანონოდ მოპოვებული წიწვოვანი  სახეობის 9 მ3-მდე პირველი ხარისხის სამასალე მერქნის ტრანსპორტირებას, „ზილ 131” მარკის სატვირთო ავტომობილით ახორციელებდა.
ეროვნული სატყეო სააგენტოს თანამშრომლებმა ავტოსატრანსპორტო საშუალება დალუქეს და დაბა წაღვერის „საქმიან ეზოში” გადაიყვანეს.
ვინაიდან კანონდარღვევის ფაქტი შეიცავს სისხლის სამართლის ნიშნებს, საქმის მასალები შემდგომი რეაგირებისთვის, გადაიგზავნება შესაბამის საგამოძიებო ორგანოში. უკანონოდ ჩამორთმეული სამასალე მერქნის დასაწყობება მოხდა  წაღვერის „საქმიან ეზოში”, საიდანაც შემდგომ განხორციელდება მისი რეალიზაცია.

Employees of the Forestry Service revealed the fact of timber illegal logging and transportation
Employees of the National Forestry Agency Samtskhe-Javakheti Forestry Service revealed the fact of timber illegal logging and transportation.
The citizen was transporting illegally obtained from the state forest in Tsaghveri up to 9 m3 of first-quality coniferous species timber by a truck "Zil 131".
Employees of the National Forestry Agency sealed the vehicle and took it to the "business yard" of Tsaghveri.
Since the fact of violation of the law contains signs of criminal law, the case materials will be forwarded to the appropriate investigative body for further action. Illegally seized timber is stored in the "business yard" of Tsagveri, from where it will be sold later.