ავსტრიაში სამუშაო ვიზიტი გრძელდება
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე კახა კაკაბაძე, ავსტრიაში სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, ფედერალური ტყის წარმომადგენლებს შეხვდა. მინისტრის მოადგილე, ქართული დელეგაციის წევრებთან ერთად, ავსტრიის სამეურნეო ტყის ინფრასტრუქტურას და ტყის მართვის ავსტრიულ მოდელს გაეცნო.
„სატყეო სექტორის განვითარებისა და კანონაღსრულების ეფექტიანობისთვის, ჩვენი პარტნიორების მხარდაჭერა და საუკეთესო გამოცდილების გაზიარება უაღრესად მნიშვნელოვანია. ჩვენ წარმატებული თანამშრომლობა გვაქვს ავსტრიასთან. გვაქვს მოლოდინი, რომ მომავალში არაერთ ერთობლივ პროექტს განვახორციელებთ”,- აღნიშნა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილემ, კახა კაკაბაძემ.
იზიტის ფარგლებში, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შესაბამისი უწყებების წარმომადგენლებმა კარავანკენის გეოლოგიური პარკი დაათვალიერეს.
ვიზიტი პროექტის „ტყის მდგრადი მართვა სოფლის განვითარებისთვის“ ფარგლებში განხორციელდა. პროექტი კავკასიის გარემოსდაცვითი არასამთავრობო ორგანიზაციების ქსელის (CENN) მიერ, ავსტრიის განვითარების თანამშრომლობის ფინანსური მხარდაჭერით ხორციელდება.

The working visit to Austria continues
Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture Kakha Kakabadze, during the working visit to Austria, met with the representatives of the federal forest. The Deputy Minister, together with the members of the Georgian delegation, got acquainted with the infrastructure of the Austrian agricultural forests and the Austrian model of forest management.
"The support of our partners and the sharing of best practices are extremely important for the development of the forest sector and the effectiveness of law enforcement. We have successful cooperation with Austria. We expect that in the future we will implement many joint projects", said the Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Kakha Kakabadze.
Within the framework of the visit, the representatives of the relevant agencies of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture visited Karavankeni Geological Park.
The visit was carried out within the framework of the project "Sustainable Forest Management for Rural Development". The project is implemented by the Caucasus Environmental Non-Governmental Organizations Network (CENN) with the financial support of the Austrian Development Cooperation.