სსიპ ეროვნული სატყეო სააგენტოს თანამშრომლებმა, აგვისტოს თვეში ხე-ტყის უკანონო მოპოვებისა და ტრანსპორტირების 47 ფაქტი გამოავლინეს
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სსიპ ეროვნული სატყეო სააგენტოს თანამშრომლებმა, მიმდინარე წლის აგვისტოს თვეში,   ხე-ტყის უკანონო მოპოვებისა და ტრანსპორტირების 47 ფაქტი გამოავლინეს.
ჯამში, ქვეყნის მასშტაბით, ეროვნული სატყეო სააგენტოსა და გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის თანამშრომლების მიერ,  ამოღებულია სხვადასხვა სახეობის 209,624 კუბური მეტრი მერქანი, მათ შორის  44,904 კუბური მეტრი მოცულობის საშეშე მერქანი, ხოლო 164,72 კუბური მეტრი მოცულობის სამასალე მერქანი, რომლებიც დასაწყობდა ეროვნული სატყეო სააგენტოს „საქმიან ეზოებში”.
რეგიონების მიხედვით, ხე-ტყის უკანონო მოპოვების ფაქტებიდან, 15 დარღვევა გამოვლენილია კახეთის სატყეო სამსახურის თანამშრომლების მიერ, 2 - ქვემო ქართლის, 18 - შიდა ქართლის, 4 - სამცხე-ჯავახეთის,  6 - იმერეთის,  ხოლო 2 - სამართალდარღვევა გამოვლენილია რაჭა-ლეჩხუმი ქვემო სვანეთის სატყეო სამსახურის თანამშრომლების მიერ.
სამართალდამრღვევთა მიმართ შეადგინეს შესაბამისი დოკუმენტაცია, ავტოსატრანსპორტო საშუალებები დაილუქა და გადაყვანილ იქნა სააგენტოს „საქმიან ეზოებში“.  საქმის მასალები, შემდგომი რეაგირებისთვის, გადაგზავნილია შესაბამის უწყებებში.

The employees of the National Forestry Agency revealed 47 facts of timber illegal harvesting and transportation during the August
Employees of the National Forestry Agency of the Ministry of Environmental protection and Agriculture revealed 47 facts of illegal timber harvesting and transportation during August.
In total, 209,624 cubic meters of wood of different types were confiscated by the employees of the National Forestry Agency and the Department of Environmental Supervision, including 44,904 cubic meters of firewood, and 164,72 cubic meters of manufacturing timber, which is now stored in the "business yards" of the National Forestry Agency.
15 violations were detected by the employees of Kakheti Forestry Service, 2 - Kvemo Kartli, 18 - Shida Kartli, 4 - Samtskhe-Javakheti, 6 - Imereti, and 2 - violations were detected by Racha-Lechkhumi Kvemo Svaneti Forest Service employees.
Appropriate documentation was issued for the offenders, vehicles were sealed and moved to the "business yards" of the Agency. Case materials have been forwarded to relevant agencies for further response.