ტყის აღდგენის პროექტი ქვემო ქართლში
ეროვნულმა სატყეო სააგენტომ, ქვემო ქართლში, 33 ჰექტარზე ტყის აღდგენის, მათ შორის, ბუნებრივი განახლების ხელშეწყობის ღონისძიებები განახორციელა. აღდგენითი სამუშების დაწყებამდე, აღნიშნული ტერიტორია ნარჩენებისგან გაიწმენდა და შემოიღობა.
ეროვნული სატყეო სააგენტო ტყის აღგდენის ღონისძიებები მთელი ქვეყნის  მასშტაბით ახორციელებს. 2021 წელს, მომზადდა 16 პროექტი და აღდგენა-გაშენების ღონისძიებები განხორციელდა გურიის, იმერეთის, ქვემო ქართლის, სამცხე-ჯავახეთის, სამეგრელო-ზემო სვანეთისა და რაჭა-ლეჩხუმ-ქვემო სვანეთის რეგიონებში, ჯამში, 444 ჰა ფართობზე.
2022 წელს, ეროვნული სატყეო სააგნეტოს ინიციატივით, ქვეყნის მასშტაბით, 500 ჰა-მდე ტყის ფართობის აღდგენა იგეგმება.
აღსანიშნავია, რომ კლიმატის ცვლილების ჩარჩო კონვენციის მიმართ აღებული ვალდებულება ითვალისწინებს, ეროვნულმა სატყეო სააგენტომ, ყოველწლიურად,  აღადგინოს არანაკლებ 200 ჰექტარი ტყე და ხელი შეუწყოს ბუნებრივი ტყის საფარის შენარჩუნებას.

Forest restoration project in Kvemo Kartli
In Kvemo Kartli, the National Forestry Agency has implemented measures to promote forest restoration on 33 hectares, including natural renewal. Prior to the restoration work, the area was cleared of debris and fenced.
The National Forestry Agency implements reforestation activities throughout the country. In 2021, 16 projects were prepared and restoration-cultivation measures were implemented in Guria, Imereti, Kvemo Kartli, Samtskhe-Javakheti, Samegrelo-Zemo Svaneti and Racha-Lechkhumi-Kvemo Svaneti regions on a total area of ​​444 ha.
At the initiative of the National Forestry Agency, it is planned to restore up to 500 hectares of forest area across the country in 2022.
It should be noted that the Framework Convention on Climate Change stipulates that the National Forestry Agency should restore at least 200 hectares of forest each year and promote the preservation of natural forest cover.