სატყეო რეფორმის ფარგლებში ტყის მცველთა შესარჩევი კონკურსი მიმდინარეობს
ეროვნული სატყეო სააგენტოს ცენტრალურ აპარატსა და რეგიონულ სატყეო სამსახურებში 401 ტყის მცველის პოზიციაზე კანდიდატთა შერჩევა მიმდინარეობს.
ვაკანსიები ეროვნული სატყეო სააგენტოს რეფორმის ფარგლებში გამოცხადდა, რომლის მიზანი ტყის დაცვის გაძლიერება და ტყითსარგებლობის პრაქტიკის გაუმჯობესებაა.
რეფორმის ფარგლებში, 1.7 მილიონ ჰექტარზე მეტი ტყის ფონდი 903 სამცველოდ დაიყო. თითოეული სამცველო ტყის მცველს პერსონალური პასუხისმგებლობით გადაეცემა. ტყის დაცვისა და კონტროლის გაძლიერების მიზნით, ეროვნული სატყეო სააგენტოს სისტემას, ჯამში, 499 ახალი თანამშრომელი დაემატება, მათგან 401 - ტყის მცველი. ვაკანსიებზე განაცხადის წარდგენის შესაძლებლობა ჰქონდათ სრულწლოვან პირებს, რომლებსაც სრული ზოგადი განათლება აქვთ.
„ეროვნული სატყეო სააგენტოს რეფორმის ფარგლებში მნიშვნელოვნად ძლიერდება ტყის დაცვის კომპონენტი. უკანონო ჭრების პრევენციისა და აღკვეთის მიზნით, 1.7 მილიონ ჰექტარზე მეტი ტყის ფონდი 903 სამცველოდ დაიყო. თითოეული სამცველო ტყის მცველს პერსონალური პასუხისმგებლობით გადაეცემა, რაც ტყის დაცვისა და კონტროლის გაძლიერებას შეუწყობს ხელს. რეფორმის ფარგლებში, ეროვნული სატყეო სააგენტოს სისტემას 499 ახალი თანამშრომელი დაემატება, მათგან 401 ტყის მცველის პოზიციაზე. ვაკანსიების შესახებ ინფორმაცია რეგიონების მიხედვით სააგენტოს ოფიციალურ Facebook გვერდზე განთავსდა და ნებისმიერ დაინტერესებულ პირს ჰქონდა შესაძლებლობა, მონაწილეობა მიეღო ღია და გამჭვირვალე კონკურსში“, - განაცხადა ეროვნული სატყეო სააგენტოს უფროსმა ბესიკ ამირანაშვილმა.
კონკურსის შედეგად შერჩეული პირები ეროვნული სატყეო სააგენტოს ცხრა რეგიონულ სატყეო სამსახურში გადანაწილდებიან.

Candidate selection for rangers is underway within the framework of the forestry reform
Candidate selection is underway for 401 ranger positions in the central apparatus and regional forestry services of the National Forestry Agency.
The vacancies were announced within the framework of the National Forestry Agency reform, the aim of which is to strengthen forest protection and improve the practice of forest use. Within the framework of the reform,
over 1.7 million hectares of the forest fund were divided into 903 districts. Each district will be handed over to a ranger with personal responsibility. In order to strengthen forest protection and control, a total of 499 new employees will be added to the National Forestry Agency system, of them 401 - ranger. Adult persons who have complete general education had the opportunity to submit applications for the vacancies.
"Within the framework of the National Forestry Agency reform, the forest protection component is significantly strengthening. In order to prevent and curb illegal logging, over 1.7 million hectares of the forest fund were divided into 903 districts. Each district will be handed over to a ranger with personal responsibility, which will contribute to the strengthening of forest protection and control. Within the framework of the reform, 499 new employees will be added to the National Forestry Agency system, of them 401 to the ranger position. Information about the vacancies by regions was posted on the official Facebook page of the agency and any interested person had the opportunity to participate in the open and transparent competition," stated Besik Amiranashvili, head of the National Forestry Agency.
The persons selected as a result of the competition will be distributed in the nine regional forestry services of the National Forestry Agency.