სატყეო სააგენტო 401 ტყის მცველის ვაკანსიას აცხადებს
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო ეროვნული სატყეო სააგენტოს სისტემაში 401 ტყის მცველის ვაკანსიას აცხადებს.
ვაკანსიები სატყეო რეფორმის ფარგლებში ცხადდება, რომლის მიზანია ტყის დაცვის გაძლიერება და ტყითსარგებლობის პრაქტიკის გაუმჯობესება.
რეფორმის ფარგლებში 1.7 მილიონ ჰექტარზე მეტი ტყის ფონდი 903 სამცველოდ დაიყო. თითოეული სამცველო ტყის მცველს პერსონალური პასუხისმგებლობით გადაეცემა. ტყის დაცვისა და კონტროლის გაძლიერების მიზნით, ეროვნული სატყეო სააგენტოს სისტემას ჯამში 499 ახალი თანამშრომელი დაემატება, მათგან 401 - ტყის მცველი.
„ეროვნული სატყეო სააგენტოს რეფორმის ფარგლებში ძლიერდება ტყის დაცვის კომპონენტიც. უკანონო ჭრების აღმოსაფხვრელად, 1.7 მილიონ ჰექტარზე მეტი ტერიტორია 903 სამცველოდ დაიყო და ტყის მცველებს პერსონალური პასუხისმგებლობით გადაეცემათ. კონტროლის გასაძლიერებლად სისტემას 499 ახალი კადრი დაემატება, მათგან 401 ტყის მცველის პოზიციაა. მსურველებს შესაძლებლობა აქვთ, შესაბამის რეგიონულ სატყეო სამსახურებში გაიარონ გასაუბრება და ტყის მცველის პოზიციაზე დასაქმდნენ“, - აღნიშნა ეროვნული სატყეო სააგენტოს უფროსმა, ბესიკ ამირანაშვილმა.
ტყის მცველის პოზიციაზე მუშაობის მსურველებმა პირადი მონაცემები მიმდინარე წლის 20 აგვისტომდე უნდა გამოაგზავნონ ეროვნული სატყეო სააგენტოს ელექტრონულ მისამართზე hr@forestry.gov.ge. ვაკანსიაზე განაცხადის შეტანა შეუძლია სრულწლოვან პირს, რომელსაც სრული ზოგადი განათლება აქვს.

The Ministry of Environmental Protection and Agriculture announces 401 Forest Ranger vacancies within the system of the National Forestry Agency.
The vacancies are announced as part of the forestry reform, which aims to strengthen forest protection and improve forest management practices.
As part of the reform, over 1.7 million hectares of forest land have been divided into 903 ranger beats/districts. Each district will be assigned to a forest ranger with personal responsibility. To strengthen forest protection and control, a total of 499 new employees will join the National Forestry Agency system, 401 of whom will be forest rangers.
'As part of the National Forestry Agency reform, the forest protection component is being strengthened. To eliminate illegal logging, over 1.7 million hectares of territory have been divided into 903 ranger districts, which will be entrusted to forest rangers with personal responsibility. To enhance control, 499 new personnel will be added to the system, 401 of which are forest ranger positions. Interested candidates have the opportunity to interview at the respective regional forestry services and secure employment as forest rangers,' stated Besik Amiranashvili, Head of the National Forestry Agency.
Those interested in applying for the forest ranger position must submit their personal details by August 20 of this year to the National Forestry Agency's email address: hr@forestry.gov.ge. Applications are open to adult citizens who have completed full general secondary education."