ახალი ადმინისტრაციული შენობები ზესტაფონსა და საჩხერეში
იმერეთის რეგიონში, ზესტაფონისა და საჩხერის მუნიციპალიტეტების სატყეო უბნების ადმინისტრაციული შენობების სარეაბილიტაციო სამუშაოები დასრულდა. ტყესთან დაკავშირებული სერვისების მიღების გამარტივების მიზნით, ეროვნული სატყეო სააგენტოს ინიციატივით, ქვეყნის მასშტაბით, ჯამში, 10 ადმინისტრაციული შენობა მოეწყო.
„შესაბამისი სამუშაო პირობების გაუმჯობესებისა და სატყეო სამსახურების გაძლიერების მიზნით, დამატებით აშენდა ახალი ადმინისტრაციული შენობები, რაც ასევე მნიშვნელოვანია ადგილობრივი მოსახლეობისთვის, შეუფერხებლად ისარგებლონ სატყეო სააგენტოს სერვისებით. სააგენტოს  ინსტიტუციური შესაძლებლობების გაძლიერება სატყეო რეფორმის  ერთ-ერთი  პრიორიტეტული მიმართულებაა“, - აღნიშნა  ეროვნული სატყეო სააგენტოს უფროსის მოადგილემ, გიორგი მიქელაძემ.
ახალი ადმინისტრაციული  შენობები  აშენდა ონში, ამბროლაურსა და ცაგერში. ხოლო, სამშენებლო-სარემონტო  სამუშაოები დასრულებულია ლენტეხში, ასპინძაში, დუშეთში, საჩხერესა და ზესტაფონში. რაც შესაძლებლობას მისცემს როგორც  ადგილობრივ მოსახლეობას, ასევე, კერძო სექტორს, საჭირო ინფორმაცია და მომსახურება ადგილზე მიიღონ.

New Administrative Buildings in Zestafoni and Sachkhere
Rehabilitation works on the administrative buildings of the Zestafoni and Sachkhere forestry districts in the Imereti region have been completed. To simplify access to forest related services, a total of 10 administrative buildings have been established nationwide on the initiative of the National Forestry Agency.
"To improve working conditions and strengthen forestry services, additional new administrative buildings were constructed, which is also important for the local population to seamlessly access the services of the Forestry Agency. Strengthening the agency's institutional capacity is one of the priority directions of the forestry reform" stated Giorgi Mikeladze, Deputy Head of the National Forestry Agency.
New administrative buildings were built in Oni, Ambrolauri, and Tsageri, while construction and renovation works have been completed in Lentekhi, Aspindza, Dusheti, Sachkhere, and Zestafoni. This will enable both local residents and the private sector to receive the necessary information and services locally