„COVID-19“-ის საწინააღმდეგო ვაქცინაციის პროცესი სამცხე-ჯავახეთში
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ეროვნული სატყეო სააგენტოს თანამშრომლების „COVID-19“-ის საწინააღმდეგო ვაქცინაციის პროცესი გრძელდება.
სამცხე-ჯავახეთის სატყეო სამსახურის თანამშრომლებს, 20 მეტყევეს „COVID-19“-ის საწინააღმდეგო აცრა ახალციხის ევექსის რეფერალურ ჰოსპიტალში ჩაუტარდათ.
ეროვნული სატყეო სააგენტოს უფროსის, არჩილ ნიკოლეიშვილის განცხადებით, ეროვნული სატყეო სააგენტოს თანამშრომლების ვაქცინაციის პროცესი მთელი ქვეყნის მასშტაბით მიმდინარეობს.
„ქვეყნის სტაბილური განვითარებისთვის პანდემიის მართვა და მისი სწრაფი დასრულება აუცილებელია. ვაქცინაცია სწორედ ამაში გვეხმარება. ჩვენს მეტყევეებს უმნიშვნელოვანესი როლი აკისრიათ, განსაკუთრებით ამ პერიოდში, როდესაც გარემო პირობების გამო, ტყის ხანძრების რისკი ძალიან დიდია. უწყების თანამშრომელთა ვაქცინაცია მნიშვნელოვანია როგორც მათი ჯანმრთელობის დაცვის, ასევე სააგენტოს მაქსიმალურად შეუფერხებლად საქმიანობისთვის”, - განაცხადა არჩილ ნიკოლეიშვილმა.
ვაქცინაციის პროცესს სახელმწიფო რწმუნებული სამცხე-ჯავახეთში ბესიკ ამირანაშვილი დაესწრო. “დღეს, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ეროვნული სატყეო სააგენტოს თანამშრომლები „COVID-19“-ის საწინააღმდეგო ვაქცინით აიცრნენ. ინფიცირების მაჩვენებელი ისევ და ისევ იზრდება ქვეყანაში, მათ შორის ჩვენს რეგიონშიც. მოვუწოდებ ჩვენს მოსახლეობას, რომ აიცრას, გავუფრთხილდეთ ერთმანეთს და დავიცვათ გარშემომყოფები,” - განაცხადა სახელმწიფო რწმუნებულმა.

The vaccination process against COVID-19 of the employees of the National Forestry Agency of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture continues.
20 foresters of the Samtskhe-Javakheti Forest Service were vaccinated against COVID-19 at the Akhaltsikhe Evex Referral Hospital.
According to the Head of the National Forestry Agency, Archil Nikoleishvili, the process of vaccination of the employees of the National Forestry Agency is underway throughout the country.
"It is necessary to manage the pandemic and its rapid end for the sustainable development of the country. Vaccination helps us in this. Our foresters play an important role, especially in this period when the risk of forest fires is very high due to environmental conditions. Vaccination of the employees of the Agency is important for the protection of their health, as well as for the smooth running of the Agency, -” said Archil Nikoleishvili.
State Representative in Samtskhe-Javakheti Besik Amiranashvili attended the vaccination process. "Today the employees of the National Forestry Agency of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture were vaccinated against the COVID-19. The rate of infection is rising again and again in the country, including our region. "I urge our people to be vigilant, to take care of each other, and to protect our close people,"- he said.