დასუფთავების აქცია ბორჯომის პლატოს ტერიტორიაზე
ეროვნული სატყეო სააგენტოს ინიციატივით, ბორჯომში, სახელმწიფო ტყის ტერიტორიაზე დასუფთავების აქცია გაიმართა.
ბორჯომის პლატო ტურისტულად დატვირთული ტერიტორიაა. აქციაში მონაწილეობა ეროვნული სატყეო სააგენტოს უფროსთან კახა ცერცვაძესთან ერთად, საზოგადოებისთვის ცნობილმა სახეებმა - მსახიობებმა, სპორტსმენებმა, სამოქალაქო აქტივისტებმა და ჟურნალისტებმა მიიღეს. ღონისძიება მიზნად ისახავს გარემოს შენარჩუნებისა და გაუმჯობესებისათვის ბრძოლაში საზოგადოების აქტიურ ჩართვას.
“ტურისტული სეზონი აქტიურ ფაზაშია, რასაც ემატება მაღალი ტემპერატურა. მნიშვნელოვანია საზოგადოების პასუხისმგებლობა, საპიკნიკე და საკემპინგე ადგილების მოწყობისას. ნებისმიერმა დაუდევრობამ შესაძლოა ტყის ხანძრები გამოიწვიოს. საზოგადოებისთვის ცნობილმა სახეებმა, კიდევ ერთხელ მოუწოდეს მოსახლეობას გამოიჩინონ სიფრთხილე ტყეში გადაადგილებისას და არ დატოვონ ნარჩენები ბუნებაში” -აღნიშნა ეროვნული სატყეო სააგენტოს უფროსმა, კახა ცერცვაძემ.

Cleaning action in the territory of Borjomi Plateau
On the initiative of the National Forestry Agency, a cleaning action was held in the territory of the state forest in Borjomi.
Borjomi Plateau is a busy tourist area. Along with the head of the National Forestry Agency, Kakha Tsertsvadze, well-known faces - actors, sportsmen, civil activists and journalists - took part in the action. The event aims to actively involve the community in the fight for the preservation and improvement of the environment.
"The tourist season is in an active phase, which is accompanied by high temperatures. Community responsibility is important when organizing picnic and camping sites. Any negligence can lead to forest fires. The well-known faces once again called on the population to be careful when moving in the forest and not to leave waste in nature" - said the head of the National Forestry Agency, Kakha Tsertsvadze.