იმერეთის სატყეო სამსახურის თანამშრომლებმა, ჭიათურაში, სახელმწიფო ტყის ტერიტორიაზე სამართალდარღვევის ფაქტი გამოავლინეს
ეროვნული სატყეო სააგენტოს იმერეთის სატყეო სამსახურის თანამშრომლებმა, ჭიათურაში,  სახელმწიფო ტყის ტერიტორიაზე სამართალდარღვევის ფაქტი გამოავლინეს.
კანონდამრღვევმა, სოფელ ხრეითის მკვიდრმა მ.კ.-მ სახელმწიფო ტყეში განთავსებული  ფოტოხაფანგი დააზიანა მას შემდეგ, რაც შენიშნა, რომ ფოტოხაფანგმა მის მიერ ბზის უკანონო მოპოვების  ფაქტი დააფიქსირა.
საქმის მასალები, შემდგომი რეაგირების მიზნით, ჭიათურის პოლიციის  სამმართველოს გადაეცა. ოპერატიული ინფორმაციის საფუძველზე კანონდამრღვევი დაკავებულია; მას ბზის უკანონო მოპოვებისთვის ადმინისტრაციულ ჯარიმასთან ერთად, სატყეო სააგენტოს სასარგებლოდ ფოტოხაფანგის ღირებულების - 513,33 ლარის გადახდა დაეკისრა.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სტრუქტურული ერთეულების - ეროვნული სატყეო სააგენტოს და გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის თანამშრომლები, სამართალდარღვევის აღკვეთის მიზნით, პატრულირებას 24 საათიან რეჟიმში ახორციელებენ.  ბუნებრივი რესურსებით უკანონო სარგებლობის ნებისმიერ ფაქტზე ტარდება კანონმდებლობით გათვალისწინებული მკაცრი  სანქციები.

The employees of the Imereti Forestry Service revealed the fact of violation of law in the territory of the state forest in Chiatura.
The employees of the Imereti Forestry Service of the National Forestry Agency revealed the fact of violation of law in the territory of the state forest in Chiatura.
A lawbreaker, M.K, a resident of Khreiti village, damaged the camera trap placed in the state forest after he noticed that the camera captured the fact of his illegal extraction of boxwood.
Along with an administrative fine for illegal extraction of boxwood, he was ordered to pay the cost of the photo trap - 513.33 GEL in favor of the forestry agency.
The employees of the structural units of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture - the National Forestry Agency and the Department of Environmental Supervision - patrol 24 hours a day to prevent violations. Any fact of illegal use of natural resources is subject to strict sanctions provided by the legislation.