ეკო-გაკვეთილი ტყის კვირეულის ფარგლებში
ტყის კვირეულის ფარგლბეში, ეროვნული სატყეო სააგენტოს ინიციატივით, თბილისის N176  საჯარო სკოლის უფროსკლასელებისთვის ეკო გაკვეთილი გაიმართა.
სატყეო ენტომოლოგმა გიორგი ბერეჩიკიძემ, მოსწავლეებს ტყეების მნიშვნელობასა  და ეკოსისტემურ სერვისებზე, საქართველოს ბიომრავალფეროვნებაზე, ქვეყანაში ფართოდ გავრეცელებულ და ასევე, წითელ ნუსხაში შესულ სახეობებზე ესაუბრა. მოსწავლეებმა მათთვის საინტერესო კითხვებზე ამომწურავი პასუხები მიიღეს.
მსგავსი ინიციატივა მიზნად ისახავს მოზარდებში გარემოსდაცვითი ცნობიერების ამაღლებასა და გარემოში ქცევის წესების დამკვიდრებას.

Eco-lesson in the frame of Forest week
In the frame of Forest Week, the National Forestry Agency organized an eco lesson for senior students at Tbilisi Public School N176.
During a lecture, forest entomologist Giorgi Berechikidze spoke to students about the significance of forests and the various ecosystems. The lecture also covered topics such as the biodiversity of Georgia, including widespread species in the country and those included in the red list. The students had the opportunity to ask questions and received comprehensive answers to their inquiries.
Such an initiative aims to raise environmental awareness among teenagers and to establish the rules of behavior in the environment.