სამეგრელო - ზემო სვანეთში სატყეო სამსახურის ახალი ოფისი გაიხსნა
ქალაქ ზუგდიდში, სატყეო სამსახურის ახალი ოფისი გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა ოთარ შამუგიამ და  სამეგრელო ზემო-სვანეთში სახელმწიფო რწმუნებულმა გიორგი გუგუჩიამ გახსნეს.  სატყეო სამსახური  რეგიონის 9 მუნიციპალიტეტს მოემსახურება.   მოქალაქეები განახლებულ სივრცეში ეროვნული სატყეო სააგენტოს ყველა სერვისით  ისარგებლებენ. შენობა აღჭურვილია  საჭირო ინვენტარით და ტექნიკით.
„ჩვენთვის მნიშვნელოვანია, ადგილობრივმა მოსახლეობამ  მარტივად შეძლოს  ეროვნული სატყეო სააგენტოს სერვისებით სარგებლობა.  აქვე მინდა აღვნიშნო, რომ სააგენტოს მთავარ პრიორიტეტად  რჩება  თანამშრომელთა სოციალური გარანტიები და სამუშაო პირობები. გასულ წლებში განხორციელებული საკანონმდებლო ცვლილებებით, სატყეო სააგენტო უზრუნველყოფს მეტყევეების სიცოცხლისა და ჯანმრთელობის დაზღვევას, განსაკუთრებული სირთულის დავალების შესრულებისათვის წახალისების ფორმის გამოყენებას, რაც, ვფიქრობთ, მნიშვნელოვნად გაზრდის დასაქმებულთა მოტივაციას”, - განაცხადა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეუნრეობის მინისტრის მოადგილემ კახა კაკაბაძემ.
ღონისძიებას ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ. აღსანიშნავია, რომ რეგიონული სატყეო სამსახურების ოფისების რეაბილიტაცია  თითქმის ყველა რეგიონში დასრულებულია. ამ დროისთვის განახლებულია ავტოპარკის ნაწილი და აღჭურვილობა. აღსანიშნავია, რომ სექტემბრის თვის  ბოლომდე ეროვნული სატყეო სააგენტო სრულად განაახლებს ავტოპარკს. 30 ერთეული მაღალი გამავლობის და სპეციალური დანიშნულების ტექნიკა 9 რეგიონულ სატყეო სამსახურში გადანაწილდება, რაც უზრუნველყოფს სატყეო-სამეურნეო ღონისძიებების ეფექტიანად განხროცილელებას.

A new office of the Forestry Service was opened in Samegrelo - Zemo Svaneti
The new office of the Forestry Service in Zugdidi was opened by the Minister of Environmental Protection and Agriculture, Otar Shamugia, and Giorgi Guguchia, the State Trustee of Samegrelo-Zemo-Svaneti. The forestry service will serve 9 municipalities of the region. Citizens will enjoy all the services of the National Forestry Agency in the renovated space. The building is equipped with the necessary inventory and equipment.
"It is important for us that the local population can easily use the services of the National Forestry Agency. I would also like to point out that social guarantees and working conditions of employees remain the main priority of the agency. With the legislative changes implemented in the past years, the Forestry Agency provides life and health insurance for foresters, the use of a form of incentive for the performance of particularly difficult tasks, which, we think, will significantly increase the motivation of employees", said Deputy Minister of Environment Protection and Agriculture Kakha Kakabadze.
Representatives of local self-government attended the event. It should be noted that the rehabilitation of offices of regional forestry services has been completed in almost all regions. At the moment, part of the cars and equipment are updated. By the end of September, the National Forestry Agency will completely renew its vehicle fleet. 30 units of high-terrain and special-purpose equipment will be distributed to 9 regional forestry services, which will ensure effective deployment of forestry-agricultural measures.