ტყის აღდგენის პროექტი ბორჯომის პლატოს ტერიტორიაზე
ბორჯომის პლატოს ტერიტორიაზე,  ეროვნული სატყეო სააგენტოს მხარდაჭერით და კომპანია „ IDS ბორჯომი საქართველოს“ ინიციატივით, ტყის აღდგენის პროექტი გრძელდება. მხოლოდ საგაზაფხულო სამუშაოებზე, პლატოს ტერიტორიაზე 2000 -მდე  კავკასიური ფიჭვის ნერგი დაირგო.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროსა და კომპანიის  ერთობლივი პროექტი ბორჯომის პლატოს ტერიტორიაზე  უკვე მეხუთე წელია ხორციელდება, რომლის ფარგლებშიც, 4 ჰექტარამდე ფართობზე,  ჯამში  17 000-მდე  ნერგი დაირგო.    პროექტი  ნერგების მოვლა-პატრონობის 5 წლიან გეგმასაც ითვალისწინებს. ღინისძიებას დიპლომატიური კორპუსის და ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ. კამპანიის მიზანია, ბორჯომის ტყის აღდგენა-განახლება და ასევე, ტყის აღდგენის პროცესში საზოგადოების აქტიური ჩართულობა.
კომპანია IDS ბორჯომი საქართველოს მიზანი, ბორჯომის ეკოლოგიური მდგომარეობის გაუმჯობესება და ტყის საფარის ეფექტური აღდგენაა.

Borjomi Plateau forest restoration project
With the support of the National Forestry Agency and the initiative of the company "IDS Borjomi Georgia", the forest restoration project on the territory of Borjomi Plateau, continues. Up to 2000 Caucasian pine seedlings were planted in the plateau area just during the spring works.
The joint project of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture and the company has been implemented on the territory of Borjomi Plateau for the fifth year, within the framework of which a total of 17,000 seedlings have been planted on an area of ​​4 hectares. The project also envisages a 5-year seedling care plan. The event was attended by representatives of the diplomatic corps and local self-government. The aim of the campaign is to restore and rehabilitate the Borjomi forest, and also to actively involve the community in the forest restoration process.
IDS Borjomi Georgia aims to improve the ecological condition of Borjomi and effectively restore the forest cover.