21 მარტი ტყის საერთაშორისო და დაუნის სინდრომის მსოფლიო დღეა
21 მარტი ტყის საერთაშორისო და ასევე, დაუნის სინდრომის მსოფლიო დღეა. გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ინიციატივით, ქუთაისში, მე-2 საჯარო სკოლის მიმდებარე ტერიტორიაზე, დარგვის აქცია გაიმართა, რომელსაც მოსწავლეებთან ერთად, ქუთაისის შშმ ბავშთა დღის ცენტრის „ჯადოსნური სამყარო“ ბენეფეციარები შეუერთდნენ. მოსწავლეებმა 30-მდე კვიპაროსისა და ფიჭვის სახეობის ნერგი სარგეს, რომელთა მოვლა-პატრონობაზე თავად იზრუნებენ. მე-2 საჯარო სკოლის უფროსკლასელებისთვის ტყის მნიშვნელობის, ბიომრავალფეროვნების შენარჩუნებისა და დაცვის, ასევე, ქვეყნის განვითარებაში ტყის როლის შესახებ ეკოგაკვეთილიც ინტერაქტიულ რეჟიმში გაიმართა. მოსწავლეებმა მათთვის საინტერესო კითხვებზე ამომწურავი პასუხები ეროვნული სატყეო სააგენტოს ხელმძღვანელებისგან მიიღეს.
21 მარტი ტყის საერთაშორისო დღედ გაეროს გენერალურმა ასამბლეამ 1971 წელს აღიარა. ამ დღის აღნიშვნის მიზანი ტყის მნიშვნელობის შესახებ საზოგადოების ცნობიერების ამაღლებაა.

March 21 is International Forest Day and also World Down Syndrome Day. At the initiative of the Ministry of Environment Protection and Agriculture, a planting action was held in Kutaisi, on the territory of the 2nd public school, which was joined by the beneficiaries of the "Magic World", the Kutaisi Children with Disabilities Day Center. The pupils planted about 30 cypress and pine seedlings, which they will take care of themselves.
An eco-lesson on the importance of forest, conservation, and protection of biodiversity, as well as the role of forest in the development of the country, was held in an interactive mode for the upper classes of the 2nd public school. The pupils got comprehensive answers to their questions from the heads of the National Forestry Agency.
March 21 was recognized as International Forest Day by the UN General Assembly in 1971. The purpose of this day is to raise public awareness about the importance of the forest.